P53-12LAX
Part No
P53-12LAX
Manufacturer
Polytron
Description
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Manufacturer :
Polytron
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Current - Output (Max) :
300mA, 180mA, 180mA
Efficiency :
Features :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
3
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Package / Case :
9-DIP Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
115 ~ 220 VAC
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
12V