AMEOFL10-9S277HANZ-B
Part No
AMEOFL10-9S277HANZ-B
Description
AC/DC CONVERTER 9V 10W
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
1.1A
Efficiency :
80%
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-SMD Module
Power (Watts) :
10 W
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
9V