AMEOF3-3.3SLJZ-450
Part No
AMEOF3-3.3SLJZ-450
Description
3W DC/DC Converter
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
600mA
Efficiency :
65%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
12-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
3 W
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 70 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
3.3V