AME15-24S277VZ
Part No
AME15-24S277VZ
Description
2W DC/DC Converter
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
625mA
Efficiency :
83%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
24V