AME25-48S277PEVZ-B
Part No
AME25-48S277PEVZ-B
Description
2W DC/DC Converter
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
87%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
10-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
24 W
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
48V