AME25-48SVZ-60
Part No
AME25-48SVZ-60
Description
30W DC/DC Converter
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
87%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
9-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
24 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
48V