RAC30-0512DA-E
Part No
RAC30-0512DA-E
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V 30W
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
3A, 1.25A
Efficiency :
79%
Features :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
30 W
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
12V