PSK-S25D-48
Part No
PSK-S25D-48
Description
AC/DC CONVERTER 48V 24W
Approval Agency :
CB Scheme, IEC, UL
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
87%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
9-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
24 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
48V