24IMX70-15-0TG
Part No
24IMX70-15-0TG
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
DC DC CONVERTER 15V 90W
Stock
60
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
6A
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OTP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C
Package / Case :
19-DIP Module, 17 Leads
Power (Watts) :
90 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module, Conformal Coated
Voltage - Input (Max) :
33.6V
Voltage - Input (Min) :
15V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V