MGFS1R54805
Part No
MGFS1R54805
Manufacturer
Cosel
Description
DC DC CONVERTER 5V 1.5W
Stock
62
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
300mA
Efficiency :
79%
Features :
OCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SIP Module
Power (Watts) :
1.5 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
76V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V