SP10F-24-12S
Part No
SP10F-24-12S
Manufacturer
ARCH
Description
DC DC CONVERTER 12V 10W
Stock
10
Manufacturer :
ARCH
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
833mA
Efficiency :
88.5%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-SIP Module
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V