EPM7121V-12R-042DH
Part No
EPM7121V-12R-042DH
Description
DC DC CONV 1W 12VIN 12VOUT 42MA
Stock
75
Current - Output (Max) :
42mA, 42mA
Efficiency :
80%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
1 W
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
12V