EPM78V2-05R0-01R0R
Part No
EPM78V2-05R0-01R0R
Description
SWITCH REG DCDC CONV 1000MA 5.0V
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
93%
Features :
Adjustable Output
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Package / Case :
3-SIP Module
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
32V
Voltage - Input (Min) :
6.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
5V