EPM7051V-3R3-152DH
Part No
EPM7051V-3R3-152DH
Description
DC DC CONV 1W 5VIN 3.3VOUT
Current - Output (Max) :
152mA, 152mA
Efficiency :
75%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
1 W
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V