EPM7241V-15R-067SH
Part No
EPM7241V-15R-067SH
Description
DC DC CONV 1W 24VIN 15VOUT 67MA
Current - Output (Max) :
67mA
Efficiency :
80%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
1 W
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
15V