EPM6242V-15R-034DR
Part No
EPM6242V-15R-034DR
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Description
DC DC CONV 1W 24VIN 15VOUT 34MA
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
34mA, 34mA
Efficiency :
81%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
1 W
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V