TUS-2405A
Part No
TUS-2405A
Manufacturer
Diwell Electronics
Description
DC/DC CONVERTER 24V INPUT, 5V OU
Stock
25
Manufacturer :
Diwell Electronics
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
73%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Package / Case :
14-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V