NUS-1209B2
Part No
NUS-1209B2
Description
DC/DC CONVERTER 12V INPUT, 9V OU
Stock
19
Current - Output (Max) :
222mA
Efficiency :
78%
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C
Package / Case :
16-SMD Module, 4 Leads
Power (Watts) :
2 W
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
1 kV
Voltage - Output 1 :
9V