NUS-1205E2K
Part No
NUS-1205E2K
Description
DC/DC CONVERTER 12V INPUT, 05V O
Approval Agency :
CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
400mA
Efficiency :
80%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
12-SMD Module, 10 Leads
Power (Watts) :
2 W
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V