MYSSM3R31ECEN
Part No
MYSSM3R31ECEN
Manufacturer
Murata Electronics
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 1.5A SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
1.5A
Efficiency :
88%
Features :
Remote On/Off, OCP, SCP
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-SMD Module
Power (Watts) :
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
28.8V
Voltage - Input (Min) :
19.2V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V