LXDC2HN25A-134
Part No
LXDC2HN25A-134
Manufacturer
Murata Electronics
Description
DC DC CONVERTER 2.5V 1W
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
88%
Features :
OCP, UVLO
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD Module
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module, Conformal Coated
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
3.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
2.5V