LXDC2HN28A-235
Part No
LXDC2HN28A-235
Description
DC DC CONVERTER 2.8V 1W
Current - Output (Max) :
450mA
Efficiency :
86%
Features :
OCP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD Module
Power (Watts) :
1 W
Type :
Non-Isolated PoL Module, Conformal Coated
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
3.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
2.8V