RACM230-24SG/ENC
Part No
RACM230-24SG/ENC
Description
AC/DC CONVERTER 24V 230W
Stock
30
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output 1 :
9.58 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
92%
Features :
Adjustable Output
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Power (Watts) :
230W
Standard Number :
60335-1; 60601-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V