VSBU-120-D524A
Part No
VSBU-120-D524A
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC CONVERTER 5V 24V 120W
Stock
177
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Current - Output 1 :
15 A
Current - Output 2 :
3.5 A
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
80%
Features :
PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
120W
Product Status :
Not For New Designs
Standard Number :
55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 260 VAC
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
24V