MPM-30-24ST
Part No
MPM-30-24ST
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC CONVERTER 24V 31W
Stock
116
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
1.3 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
90%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
31W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V