PMC-24V100W1AA
Part No
PMC-24V100W1AA
Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Stock
204
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, Nemko
Current - Output 1 :
4.17 A
Efficiency :
86%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V
Datasheets
PMC-24V100W1AA
Manufacturer related products
    AC 220V HEATER 500W
    DC 48V HEATER 1000W (RACK-MOUNT
    CABINET HEAT EXCHANGER
    CABINET HEATER
    AC 220V HEATER 1000W