FSP250-2F47-B54H
Part No
FSP250-2F47-B54H
Description
AC/DC CONVERTER 54V 12V 250W
Stock
216
Product Category :
AC DC Converters
Approval Agency :
CB, FCC, VCCI
Current - Output 1 :
2.78 A
Current - Output 2 :
8.33 A
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
89%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
250W
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
54V
Voltage - Output 2 :
12V