CFM300M360
Part No
CFM300M360
Description
AC/DC CONVERTER 36V 300W
Stock
49
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, TUV
Current - Output 1 :
8.34 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
93.5%
Features :
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Power (Watts) :
300W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
36V