LOF350-20B12
Part No
LOF350-20B12
Manufacturer
Mornsun
Description
AC/DC CONVERTER 12V 180W
Stock
779
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output 1 :
15 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
92%
Features :
Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
180W
Product Status :
Active
Standard Number :
60335-1; 60601-1; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
12V