LO10-13B24
Part No
LO10-13B24
Manufacturer
Mornsun
Description
AC/DC CONVERTER 24V 11W
Stock
66
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output 1 :
450 mA
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
81%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
11W
Product Status :
Active
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
24V