CFM130M360
Part No
CFM130M360
Description
AC/DC CONVERTER 36V 101W
Stock
54
Applications :
Household Appliances, Medical
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, TUV
Current - Output 1 :
2.8 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
94%
Features :
PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
101W (130W Forced Air)
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
36V