CFM61S360-T
Part No
CFM61S360-T
Description
AC/DC CONVERTER 36V 60W
Stock
77
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, Nemko
Current - Output 1 :
1.67 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
89%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
60W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
36V