GTM962250P22533.5A-F
Part No
GTM962250P22533.5A-F
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
AC/DC CONVERTER 33.5V 140W
Stock
20
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cETLus, EAC, UkrSEPRO, VCCI
Current - Output 1 :
4.17 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
95%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 80°C (With Derating)
Power (Watts) :
140W (225W Forced Air)
Product Status :
Active
Standard Number :
60335-1; 60601-1; 60950-1; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
33.5V