AMEOC40-3.3SMAZ
Part No
AMEOC40-3.3SMAZ
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 26W
Stock
20
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output 1 :
8 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
90.7%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
26W
Standard Number :
60601-1; 60950-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 130 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V