AMEM3-15S277HAVZ-ST
Part No
AMEM3-15S277HAVZ-ST
Description
AC/DC CONVERTER 15V 3W
Stock
6
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output 1 :
200 mA
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
79%
Features :
DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
3W
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
15V