AQF700-48S
Part No
AQF700-48S
Manufacturer
ARCH
Description
AC/DC CONVERTER 48V 700W
Stock
2
Manufacturer :
ARCH
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output 1 :
14.58 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
92%
Features :
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
700W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
48V