PFM4414VB6M24D0CA0
Part No
PFM4414VB6M24D0CA0
Manufacturer
Vicor
Description
AC/DC CONVERTER 400W
Manufacturer :
Vicor
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, cTUVus
Current - Output 1 :
1.67 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
91.3%
Features :
PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
40W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
2.121 kV
Voltage - Output 1 :
24V