S8FS-G15015C
Part No
S8FS-G15015C
Manufacturer
Omron Automation
Description
AC/DC CONVERTER 15V 150W
Stock
1
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UL
Current - Output 1 :
10 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
88%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
150W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V