SLD-12-3015-05T
Part No
SLD-12-3015-05T
Manufacturer
SolaHD
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V 33W
Manufacturer :
SolaHD
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CSA, cURus
Current - Output 1 :
3 A
Current - Output 2 :
1.5 A
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
Features :
Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) :
33W
Product Status :
Not For New Designs
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
12V