PSA15LN3-120
Part No
PSA15LN3-120
Description
AC/DC CONVERTER 12V 15W
Product Category :
AC DC Converters
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output 1 :
1.25 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
65%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) :
15W
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V