96PS-A500W2U
Part No
96PS-A500W2U
Manufacturer
Advantech
Description
AC/DC CONVERTER 5V 5X12V 682W
Manufacturer :
Advantech
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, FCC, KC, TUV, UL
Current - Output 1 :
20 A
Current - Output 2 :
16 A
Current - Output 3 :
16 A
Current - Output 4 :
16 A
Current - Output 5 :
500 mA
Current - Output 6 :
Efficiency :
82%
Features :
PFC, Standby Output
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
5
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) :
682W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
12V
Voltage - Output 3 :
12V
Voltage - Output 4 :
12V
Voltage - Output 5 :
12V
Voltage - Output 6 :
12V