PS8-500ATX-ZE
Part No
PS8-500ATX-ZE
Manufacturer
Advantech
Description
AC/DC CNVT 3.3V 5V 2X12V 2X-12V
Manufacturer :
Advantech
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, TUV, UL
Current - Output 1 :
24 A
Current - Output 2 :
20 A
Current - Output 3 :
16 A
Current - Output 4 :
16 A
Current - Output 5 :
500 mA
Current - Output 6 :
300 mA
Efficiency :
Features :
Standby Output
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
6
Operating Temperature :
Power (Watts) :
571W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Output 2 :
5V
Voltage - Output 3 :
12V
Voltage - Output 4 :
12V