MR481200LH
Part No
MR481200LH
Manufacturer
Shenzhen Megmeet Electrical Co., Ltd.
Description
RECTIFIER 1200W 85VAC~300VAC
Manufacturer :
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, UL
Current - Output 1 :
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
93%
Features :
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type :
Rack Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Front End
Voltage - Input :
85 ~ 300 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
53.5V