MPT-24V50
Part No
MPT-24V50
Manufacturer
Shenzhen Megmeet Electrical Co., Ltd.
Description
IND POWER SUPPLY 24V 2.2A 50W
Manufacturer :
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Current - Output 1 :
2.2 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
87%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
53W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V