SWI6-12-N-P5
Part No
SWI6-12-N-P5
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 7.2W
Approval Agency :
CB Scheme, CSA, FCC, IEC, PSE, UL
Current - Output (Max) :
600mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
7.2 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
C22.2 No. 60950-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V