PSA15A-120P6
Part No
PSA15A-120P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Approval Agency :
cULus
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
Level VI
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V