WSU240-0750
Part No
WSU240-0750
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Current - Output (Max) :
750mA
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
18 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V
Datasheets
WSU240-0750
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD