TRG10R120-11E03 VI
Part No
TRG10R120-11E03 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W
Stock
549
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, GS, PSE, TUV
Current - Output (Max) :
850mA
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V