25HK-AP-240A025-CP-3A
Part No
25HK-AP-240A025-CP-3A
Manufacturer
Ideal Power
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W
Stock
104
Manufacturer :
Ideal Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cUL, FCC, GS, PSE, RCM, TUV, UL
Current - Output (Max) :
250mA
Efficiency :
78.88%
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Input Type :
Multi-Blade (Included)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
6 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V