15DYS818-150120W-K
Part No
15DYS818-150120W-K
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W
Stock
682
Approval Agency :
CE, GS, SAA, UL
Current - Output (Max) :
1.2A
Efficiency :
85%
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Input Type :
Multi-Blade (Included)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
18 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V